"My God, it's full of stars!" - 2001: A Space Odyssey

"Tworzymy wartość dzięki Web 2.0"

przeglądasz: Start · Aktualności · Biznes.net 3 razy bardziej aktywny

Biznes.net 3 razy bardziej aktywny

Ponad 300 nagród dla najbardziej aktywnych użytkowników wręczył w maju i czerwcu br. społecznościowy serwis dla profesjonalistów biznes.net w ramach zorganizowanego konkursu. Rezultatem konkursu i trwającej dwa miesiące kampanii reklamowej linków sponsorowanych Google Adwords jest trzykrotny wzrost aktywności w ramach biznes.net w okresie od połowy maja do połowy sierpnia, a co za tym idzie znaczny wzrost przydatności portalu dla tworzących go użytkowników.

W konkursie użytkownicy biznes.net zdobyli m.in. multimedialne telefony Nokia N-Series, prenumeraty „Pulsu Biznesu”, „Media&Marketing Polska”, systemy operacyjne Novell Suse Linux oraz główną nagrodę - wycieczkę w dowolne miejsce na świecie z oferty Travelplanet.pl.

Komisja konkursowa przyznając nagrody przejrzała setki profili użytkowników biznes.net i zwróciła uwagę na ogromną determinację w dążeniu do celów zawodowych, chęć rozwijania siebie i swojego biznesu, a często także pasję dla wykonywanej pracy, entuzjazm poznawania i odkrywania, czy zdobywania nowych kontaktów... Główna nagroda konkursu została przyznana młodemu przedsiębiorcy, którego wyróżnia dążenie do profesjonalizmu i kreatywność w ramach świadczonych, bardzo niszowych usług… tworzenia dekoracji balonowych.

Bartosz Dryl tak pisze o swojej profesji na blogu prowadzonym w biznes.net : „Na studiach ukończyłem dwa kierunki - zarządzanie oraz PR. Pierwsze z zamiłowania drugie raczej z rozsądku. Jednak praca w agencjach PR mnie rozczarowała. Więc stwierdziłem, że spróbuję robić to co lubię i co mnie pasjonuje – dekoracje balonowe”.

W czasie trwania konkursu w portalu biznes.net zaroiło się od równie kreatywnych i przedsiębiorczych profesjonalistów. W rezultacie skumulowane bogactwo dobrych relacji, pozytywnej energii i potencjału nawiązania owocnej współpracy w ramach biznes.net znacznie wzrosło – co widać na poniższym wykresie.

Łączny kapitał społeczny użytkowników biznes,net poszybował w górę, a jest to wzrost namacalny i mierzalny.

Co wykres obok przedstawia? Odpowiadając krótko można powiedzieć, że wzrost przydatności biznes.net dla jego użytkowników.

Każdy użytkownik korzystając z biznes.net gromadzi na swoim indywidualnym koncie kredyty (punkty). Stan konta każdego użytkownika jest średnią ważoną jego aktywności w biznes.net (np. zaproszonych znajomych, komentarzy na blogach itd).

Taki matematyczny model pozwala oceniać jak przedstawia się kapitał społeczny każdego z nas osobno (nasza "wartość", reputacja, "ważność" w społeczności biznes.net) oraz łączny kapitał na kontach wszystkich użytkowników biznes.net.

A kapitał społeczny to trampolina do osiągania sukcesów, energia potencjalna do realizacji ciekawych projektów, dźwignia którą możemy lewarować nasze działania w przyszłości. Więcej na ten kapitału społecznego i jego roli w prowadzeniu biznesu można przeczytać w oficjalnym blogu biznes.net.

24.08.2007. 10:15

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany.

Napisz komentarz

:

:

:

Serwisy internetowe Web²

>biznes.net
Serwis dla pro-aktywnych profesjonalistów, centrum biznesowych znajomości, wydarzeń i aktualności.

>trendomierz.net
>trendomierz.pl
Społecznościowy agregator, który powiadamia o nowościach, wizualizuje trendy w mediach internetowych, blogach, informacyjnych serwisach wideo i świecie podcastów. Ponad 200.000 uu/m-c.

>Paseczek Finansowy
Czytnik wiadomości RSS w formie paseczka przewijanego u góry strony - dedykowany dla społeczności Newconnect w biznes.net. Opracowany przy współpracy Giełdy Papierów Wartościowych.

>wykop.net
>wykop.biz
>wykop.info
Społecznie moderowany ranking wiadomości technologicznych, biznesowych i 'headlines'.

Programy motywacyjne Web²

Programy partnerskie Web²

Usługi B2B