"My God, it's full of stars!" - 2001: A Space Odyssey

"Tworzymy wartość dzięki Web 2.0"

przeglądasz: Start · Aktualności · Blogi w biznes.net

Blogi w biznes.net

W blogach biznesowych serwisu biznes.net specjalista od brandingu odkrywa co jest „sexy” w nudnej marce, szefowa firmy szkoleniowej pisze bloga, którego niedługo wyda w formie książki, menedżer firmy internetowej pisze o relacjach między profesjonalistami, a specjalistka public relations i broker informacji promuje przedsiębiorczość.

Blogi nie muszą być laniem wody. Prowadzone przez profesjonalistów służą autopromocji, pozyskiwaniu partnerów i klientów, albo po prostu dają przyjemność z dyskusji z osobami o podobnych zainteresowaniach.

W serwisie biznes.net, adresowanym do profesjonalistów, można prowadzić blog osobisty lub oficjalny blog firmowy. Obie usługi są oczywiście bezpłatne.

Blogi firmowe to coraz popularniejsza forma komunikacji B2B, to otwarcie się na interakcję ze współpracownikami, partnerami, klientami, czy kandydatami do pracy. Można w nich opowiadać o życiu swojej firmy w nieco mniej formalny sposób, niż ma to miejsce w komunikatach PR-owców.

Blog osobisty to okazja do promocji własnej osoby, doświadczeń i poglądów, to narzędzie budowania reputacji i wiarygodności.

W serwisie biznes.net blogi osobiste i firmowe promowane są wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników poprzez dział serwisu o nazwie Blogosfera, a także przez cotygodniowe newslettery. O autorach blogów można dowiedzieć się więcej przeglądając ich profile osobiste i sprawdzając jakich znajomych posiadają i kto wystawił im rekomendacje w ramach serwisu biznes.net.

Przykładowo Marcin Wołkiewicz jest specjalistą w zakresie brandingu oraz strategii marki. W ramach prowadzonych audytów marketingowych odkrywał co może być "sexy" w marce PGNiG SA, prowadził projekty re-brandingowe m.in. dla Vistula SA, czy starał się uczynić Elektrociepłownię Kraków SA "obywatelem Krakowa". Był zaangażowany w realizację analitycznej fazy opracowywania marki dla Polski. Obecnie koordynuje projekt brandingowy dla międzynarodowego banku i prowadzi bloga na temat zarządzania marką na biznes.net (http://marcinwolkiewicz.biznes.net).

Wioletta Reluga jest menedżerem, specjalistą PR, organizatorem eventów oraz brokerem informacji. Prowadzi Klub Młodych Przedsiębiorczych, którego celem jest pomoc w rozwijaniu przedsiębiorczości indywidualnej młodym ludziom (studentom). Planuje uruchomić sieć takich klubów w całej Polsce. Pracowała m.in. dla marek takich jak Roche Polska, Klosterfrau, Glaxo Wellcome, Daewoo Motor Polska, PZU Agent Transferowy, Cisco Systems, Solidex. Prowadzi także bloga (http://wiolettareluga.biznes.net) na biznes.net.

Krzysztof Helak pisze bloga (http://krzysiekhelak.biznes.net) o relacjach między profesjonalistami, o źle pojętym polskim idywidualiźmie, o frustracji kryzysem w polskiej polityce. Krzysztof jest kierownikiem projektów internetowych w krakowskiej agencji Empathy Interactive, pisze więc także na temat marketingu w internecie, informatyzacji procesów biznesowych, czy nowoczesnych metod wsparcia sprzedaży.

Jolanta Żytkiewicz pisze w biznes.net bloga (http://jolantazytkiewicz.biznes.net), którego zamierza wydać w formie książki pt. "Coaching szefów firm". Jolanta jest szefem konsorcjum firm szkoleniowych i wice-prezesem Stowarzyszenia Komitetu Ochrony Podatnika. Szkoli szefów firm, kadrę zarządzającą, HR-owców, trenerów wewnętrznych, przedstawicieli handlowych, administrację publiczną i polityków. Interesuje się budowaniem sieci biznesowych i współpracą z osobami nastawionymi na doskonalenie się oraz doskonałość.

W serwisie biznes.net profesjonaliści łatwo budują sieci znajomości, aby trzymać rękę na pulsie, aktywnie promować swoje dokonania i swoją osobę.

Po co? Dzięki biznes.net łatwo jest być zorientowanym czym aktualnie zajmują się nasi znajomi (profile osobiste), z kim współpracują (lista znajomych, rekomendacje), czym się interesują (blogi, trendomierz) i co możemy dla siebie zrobić.

Biznes.net pomaga podtrzymywać dobre relacje i pozyskiwać nowe kontakty, ale nie nakłania do bezproduktywnego spędzania czasu w internecie.

Biznes.net miał swoją premierę na konferencji pt. "Witamy Web 2.0 w Polsce!" która odbyła się 14 czerwca 2006 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Tematem konferencji był nowy trend w świecie internetu określany jako Web 2.0. Relacja zdjęciowa, prezentacje oraz podcasty z konferencji są dostępne pod tym adresem.

http://blogosfera.biznes.net

http://jolantazytkiewicz.biznes.net

http://krzysiekhelak.biznes.net

http://wiolettareluga.biznes.net

http://marcinwolkiewicz.biznes.net

07.11.2006. 13:11

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany.

Napisz komentarz

:

:

:

Serwisy internetowe Web²

>biznes.net
Serwis dla pro-aktywnych profesjonalistów, centrum biznesowych znajomości, wydarzeń i aktualności.

>trendomierz.net
>trendomierz.pl
Społecznościowy agregator, który powiadamia o nowościach, wizualizuje trendy mediów i blogów.

>blog-o-sfera.pl
Społecznie moderowany agregator blogów, pozwala oceniać i komentować, powiadamia o nowościach.

>wykop.net
>wykop.biz
>wykop.info
Społecznie moderowany ranking wiadomości technologicznych, biznesowych i 'headlines'.

Programy motywacyjne Web²

Programy partnerskie Web²

Usługi B2B