"My God, it's full of stars!" - 2001: A Space Odyssey

"Tworzymy wartość dzięki Web 2.0"

przeglądasz: Start · Aktualności · Ewangelizator Google w biznes.net TV

Ewangelizator Google w biznes.net TV

W ubiegłym tygodniu Polskę odwiedził jeden z „ojców założycieli” Internetu - Vinton Cerf, obecnie wiceprezes i Chief Internet Evangelist w firmie Google. Jego wystąpienie można w całości obejrzeć w biznes.net TV. Relacje z ważnych wydarzeń biznesowych i wideo wywiady to kolejna nowość zaproponowana użytkownikom biznes.net.

Vinton Cerf w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku współtworzył na zlecenie Departamentu Obrony USA protokół wymiany danych TCP/IP, a dzięki jego pracy powstał ARPANET, czyli poprzednik dzisiejszego Internetu. Obecnie Cerf jest m.in. prezesem organizacji ICANN zarządzającej domenami w Internecie, a także wiceprezesem firmy Google.

Ewangelizator Google przyjechał do Warszawy 3 kwietnia br. na zaproszenie wydawcy Pulsu Biznesu, aby wziąć udział w konferencji z cyklu z cyklu "Technologie jutra w biznesie" pt. "Modele biznesowe XXI. Prawdziwe pieniądze w wirtualnym świecie".

Dzięki uprzejmości Pulsu Biznesu wystąpienie Cerfa zarejestrowała biznes.net TV i udostępniła w całości polskim internautom pod adresem http://biznes.net/tv/6.html.

Biznes.net TV to nowa usługa serwisu dla profesjonalistów biznes.net. W ramach biznes.net TV można oglądać relacje z konferencji i innych ważnych wydarzeń biznesowych, a także wywiady z użytkownikami serwisu w ramach cyklu pt. „Mój profil w biznes.net”. Wywiady te mają na celu przybliżać czym interesują się, a także czego szukają w prowadzonej działalności osoby korzystające z biznes.net.

Biznes.net jest serwisem społecznościowym dla profesjonalistów – doświadczonych specjalistów, managerów, przedsiębiorców, czy osób wykonujących wolne zawody.

W serwisie można stworzyć własny profil prezentujący kompetencje i doświadczenia zawodowe, a następnie można zaprosić do biznes.net znajomych, aby zawsze być z nimi w kontakcie, udzielać im i otrzymywać od nich rekomendacje. A to dopiero początek dokumentowania własnej reputacji i rozwijania sieci kontaktów.

Społecznościowy i sieciowy charakter biznes.net oznacza, że serwis do pewnego stopnia odwzorowuje rzeczywiste relacje między ludźmi biznesu. Dzięki temu każdy użytkownik może - na zasadzie wzajemności - czerpać korzyści z sieci zaufanych kontaktów swoich znajomych. Jak wiadomo wiele spraw można dużo korzystniej załatwić dzięki poleceniu przez znajomego.

Poza tym dzięki biznes.net łatwo jest być zorientowanym czym aktualnie zajmują się nasi znajomi (profile osobiste, wywiady w biznes.net TV), z kim współpracują (lista znajomych, rekomendacje), czym się interesują (blogi, trendomierz) i przy okazji jakich wydarzeń biznesowych można ich spotkać (kalendarium).

W biznes.net można też prowadzić bloga osobistego i firmowego, albo przeglądać relacje wideo i wywiady z użytkownikami serwisu w ramach biznes.net TV.

Biznes.net ułatwia budowanie trwałych relacji biznesowych i osiąganie wyznaczonych celów, co możliwe jest wyłącznie dzięki dotarciu do właściwych ludzi i rozmowie z nimi. A możliwość rozmowy na odpowiednim poziomie trzeba sobie wypracować. W tym właśnie ma pomagać biznes.net dostarczając rozmaitych narzędzi autoprezentacji i budowania reputacji.

Biznes.net miał swoją premierę na konferencji pt. "Witamy Web 2.0 w Polsce!" która odbyła się 14 czerwca 2006 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Relacja zdjęciowa, prezentacje oraz podcasty z konferencji są dostępne pod tym adresem.

Serwis biznes.net rozwijany jest przez Web² Sp. z o.o. (www.webkwadrat.pl) – spółkę portfelową giełdowego funduszu MCI Management S.A.

11.04.2007. 11:50

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany.

Napisz komentarz

:

:

:

Serwisy internetowe Web²

>biznes.net
Serwis dla pro-aktywnych profesjonalistów, centrum biznesowych znajomości, wydarzeń i aktualności.

>trendomierz.net
>trendomierz.pl
Społecznościowy agregator, który powiadamia o nowościach, wizualizuje trendy w mediach internetowych, blogach, informacyjnych serwisach wideo i świecie podcastów. Ponad 200.000 uu/m-c.

>Paseczek Finansowy
Czytnik wiadomości RSS w formie paseczka przewijanego u góry strony - dedykowany dla społeczności Newconnect w biznes.net. Opracowany przy współpracy Giełdy Papierów Wartościowych.

>wykop.net
>wykop.biz
>wykop.info
Społecznie moderowany ranking wiadomości technologicznych, biznesowych i 'headlines'.

Programy motywacyjne Web²

Programy partnerskie Web²

Usługi B2B