"My God, it's full of stars!" - 2001: A Space Odyssey

"Tworzymy wartość dzięki Web 2.0"

przeglądasz: Start · Aktualności · Pierwsza kampania reklamowa na blogach Syndykatu Blox.pl

Pierwsza kampania reklamowa na blogach Syndykatu Blox.pl

Społecznościowy portal dla profesjonalistów Biznes.net promuje organizowany właśnie konkurs przez linki sponsorowane zamieszczone na blogach zrzeszonych w Syndykacie Blox.pl. Jest to pierwsza taka kampania reklamowa. Dodatkowo przyciski reklamowe biznes.net znalazły się na kilku wybranych blogach poświęconych nowościom w internetowym biznesie.

W zamian za aktywne korzystanie z biznes.net można wygrać m.in. wycieczkę w dowolne miejsce na świecie z oferty Travelplanet.pl, multimedialne telefony Nokia N-Series, prenumeraty „Pulsu Biznesu” oraz „Media&Marketing Polska”, czy systemy operacyjne Novell Suse Linux. Szczegóły akcji na stronie www.biznes.net/konkurs/.

„Do promocji biznes.net użyliśmy m.in. blogów, bo piszą je i czytają najbardziej aktywni użytkownicy Internetu. Takie osoby stanowią trzon każdej społeczności, a biznes.net jest serwisem społecznościowym. Wybraliśmy jako medium reklamowe Syndykat Blox.pl, bo gromadzi on opiniotwórcze blogi pisane przez znane postaci polskiej blogosfery” – powiedział Michał Faber, założyciel biznes.net.

„Negocjacje z poszczególnymi blogerami są dość trudne, bo obiegowa opinia głosi, że blogi i reklama nie pasują do siebie. Dlatego cieszę się, że pojawiła się na rynku oferta reklamowa Syndykatu. Czekam na podobne propozycje w ramach innych platform blogowych.” – dodaje Faber.

„Syndykat Blox.pl gromadzi i promuje najciekawsze blogi tematyczne w serwisie. Uruchomienie specjalnego programu emisji płatnych linków na blogach Syndykatu zapowiadaliśmy już w lutym br. Kampania Biznes.net jest pierwszą zrealizowaną według tego programu. Autorzy blogów, na których zostanie wykupiona emisja tych reklam, otrzymają 50% wpływów. Reklamy będą każdorazowo indywidualnie zamawiane przez reklamodawcę. Treść reklamy nie będzie przesłaniać treści bloga.” - mówi Michał Olszewski, odpowiedzialny za serwisy społecznościowe Gazeta.pl.

O biznes.net

Społecznościowy i sieciowy charakter biznes.net oznacza, że serwis do pewnego stopnia odwzorowuje rzeczywiste relacje między ludźmi biznesu. Dzięki temu każdy użytkownik może - na zasadzie wzajemności - czerpać korzyści z sieci zaufanych kontaktów swoich znajomych. Jak wiadomo wiele spraw można dużo korzystniej załatwić dzięki poleceniu przez znajomego.

Poza tym dzięki biznes.net łatwo jest być zorientowanym czym aktualnie zajmują się nasi znajomi (profile osobiste, wywiady w biznes.net TV), z kim współpracują (lista znajomych, rekomendacje), czym się interesują (blogi, trendomierz) i przy okazji jakich wydarzeń biznesowych można ich spotkać (kalendarium).

W biznes.net można też prowadzić bloga osobistego i firmowego, albo przeglądać relacje wideo i wywiady z użytkownikami serwisu w ramach biznes.net TV.

Biznes.net ułatwia budowanie trwałych relacji biznesowych i osiąganie wyznaczonych celów, co możliwe jest wyłącznie dzięki dotarciu do właściwych ludzi i rozmowie z nimi. A możliwość rozmowy na odpowiednim poziomie trzeba sobie wypracować. W tym właśnie ma pomagać biznes.net dostarczając rozmaitych narzędzi autoprezentacji i budowania reputacji.

Serwis biznes.net rozwijany jest przez Web² Sp. z o.o. (www.webkwadrat.pl) – spółkę portfelową giełdowego funduszu MCI Management S.A.

18.06.2007. 10:11

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany.

Napisz komentarz

:

:

:

Serwisy internetowe Web²

>biznes.net
Serwis dla pro-aktywnych profesjonalistów, centrum biznesowych znajomości, wydarzeń i aktualności.

>trendomierz.net
>trendomierz.pl
Społecznościowy agregator, który powiadamia o nowościach, wizualizuje trendy w mediach internetowych, blogach, informacyjnych serwisach wideo i świecie podcastów. Ponad 200.000 uu/m-c.

>Paseczek Finansowy
Czytnik wiadomości RSS w formie paseczka przewijanego u góry strony - dedykowany dla społeczności Newconnect w biznes.net. Opracowany przy współpracy Giełdy Papierów Wartościowych.

>wykop.net
>wykop.biz
>wykop.info
Społecznie moderowany ranking wiadomości technologicznych, biznesowych i 'headlines'.

Programy motywacyjne Web²

Programy partnerskie Web²

Usługi B2B