"My God, it's full of stars!" - 2001: A Space Odyssey

"Tworzymy wartość dzięki Web 2.0"

przeglądasz: Start · Innowatorium · kolejne innowatorium - 5 kwietnia

kolejne innowatorium - 5 kwietnia

Najbliższe spotkanie innowatorium będzie miało nieco inną formułę niż poprzednie. Będzie tylko jedna prezentacja (case study), za to będzie wątek przewodni dyskusji - zgodnie z sugestią kilku uczestników poprzednich edycji.

Termin: czwartek, 5 kwiecień 2007 godz. 19:00 do 22:00
Miejsce: Warszawa (Polska), Ul. Sienkiewicza 3 , Klub Surf-Spot.pl (vis a vis klubu Organza)
Cena wejściówki: 20 zł (w wejściówkę wliczony jest napój)
Liczba uczestników: max. 50
Potwierdzanie udziału: kalendarium biznes.net

Temat przewodni to: "Praktyka kontaktów z inwestorami. Czy szukać inwestora? Jakiego? Jak z nim rozmawiać, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? Na co położyć nacisk? Jaką strategię wyjścia założyć? Jak wynegocjować dobre warunki współpracy?"

Gościem specjalnym 5 kwietnia będzie Bartłomiej Roszkowski (NetPress Digital / netpress.pl) który właśnie podpisał umowę inwestycyjną z funduszem MCI Management. Bartek wynegocjował od MCI 1,5 mln zł za 49% udziałów w spółce, a więc nie oddał większościowego pakietu w projekcie, który jest start-upem! Na polskim rynku to niezłe osiągnięcie. Bartek przygotuje prezentację studium swojego przypadku, którą udostępnię 1-2 dni przed innowatorium. Szczegóły na temat tej inwestycji MCI na biznesnet.pl.

Ostatnio głośno było o funduszach zalążkowych, aniołach biznesu - mam nadzieję, że sobie podyskutujemy o różnych scenariuszach rozwoju projektu / firmy.

Relacja wideo z TMT.Ventures

Jeśli jeszcze nie widzieliście to gorąco polecam. Szczególnie ciekawe w kontekście najbliższego innowatorium są cztery prezentacje i wideorelacje:

a) Panel dyskusyjny, z którego dowiecie się jak Artur Kurasiński rozpętał "wojnę" między inwestorami i przedsiębiorcami

b) "Globalna Ekspansja: jak polskie start-upy moga podbić globalne rynki" - Greg Marsh, Index Ventures (bardzo szczery, pełen energii, a przy tym ciekawie opowiada i ma globalną perspektywę)

c) "Ewolucja europejskich usług Web 2.0" - Sean Seton-Rogers, Benchmark Capital (również pełen entuzjazmu, mówi o modelach biznesowych które podniecają inwestorów)

d) "Odsprzedaż inwestorowi strategicznemu - normalny etap cyklu rozwoju przedsiębiorstwa" - Miro S. Parizek, Corum Group International (bardzo doświadczony, niejedną transakcję negocjował i przeprowadził, dobre dla osób myślących już teraz o wyjściu)

Zapraszam do obejrzenia tych klipów.

Będziemy do nich nawiązywać na innowatorium 5 kwietnia.

Założyłem grupę dyskusyjną "innowatorium.pl" na Google Groups:
Grupy dyskusyjne – wersja beta
Zapisz się do innowatorium.pl
E-mail:
Odwiedź tę grupę
Zapraszam wszystkich, którym brakuje kontaktu z innymi uczestnikami innowatorium. Polecam opcję otrzymywania powiadomień o nowych odpowiedziach i wątkach raz dziennie. Jak dla mnie to wystarczająco często, ale nie za często :)

Na grupie również będę publikował ogłoszenia o kolejnych spotkaniach innowatorium. W pewnym sensie ta grupa mailowa może zastąpić moje powiadomienia, które wysyłam "ręcznie" - rzeczywiście nie spełniają zasady "podwójnego opt-in", nie można się samodzielnie wypisać, no i nie można sobie podyskutować. Dlatego jeśli ktoś życzy sobie zapisać na http://groups.google.com/group/innowatorium, a wypisać z listy osób do których wysyłam maila ręcznie - proszę o taką informację.

do zobaczenia i usłyszenia :)
Michał Faber

06.03.2007. 21:37

bartheq 06.04.2007. 11:37

Z powodu braku czasu zdjecia tylko w zipie...

http://innowatorium.bartheq.net/

Napisz komentarz

:

:

:

Serwisy internetowe Web²

>biznes.net
Serwis dla pro-aktywnych profesjonalistów, centrum biznesowych znajomości, wydarzeń i aktualności.

>trendomierz.net
>trendomierz.pl
Społecznościowy agregator, który powiadamia o nowościach, wizualizuje trendy w mediach internetowych, blogach, informacyjnych serwisach wideo i świecie podcastów. Ponad 200.000 uu/m-c.

>Paseczek Finansowy
Czytnik wiadomości RSS w formie paseczka przewijanego u góry strony - dedykowany dla społeczności Newconnect w biznes.net. Opracowany przy współpracy Giełdy Papierów Wartościowych.

>wykop.net
>wykop.biz
>wykop.info
Społecznie moderowany ranking wiadomości technologicznych, biznesowych i 'headlines'.

Programy motywacyjne Web²

Programy partnerskie Web²

Usługi B2B