"My God, it's full of stars!" - 2001: A Space Odyssey

"Tworzymy wartość dzięki Web 2.0"

przeglądasz: Start · Innowatorium · Konkurs '7 minut'

Konkurs '7 minut'

DLACZEGO WARTO I JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO KONKURSU ‘7 minut’

7 minut to ekspresowy konkurs dla przedsiębiorców z branży nowych technologii oraz ich projektów. Konkurs będzie transmitowany z GPW przez TVN CNBC Biznes.

7 minut to niezwykła okazja, aby zdobyć uznanie światowej klasy inwestorów i managerów z branży nowych technologii, a przy okazji mediów i komentatorów w blogosferze. To jednocześnie test na dojrzałość projektów i odwagę przedsiębiorców, którzy będą musieli poskromić nerwy i tremę, a potem stanąć oko w oko z bardzo wymagającą widownią, jury i równie ambitną konkurencją.

Pierwszy krok to przesłanie formularza zgłoszeniowego z krótkim opisem (200-300 znaków) streszczającym na czym ma polegać biznes, jaki ma potencjał, czym jest produkt, do kogo jest kierowany itd. Skontaktujemy się z Państwem aby omówić dalsze kroki.

UWAGA: Deadline nadsyłania aplikacji konkursowych to 21.lutego br.

Tylko 5 projektów zostanie zakwalifikowanych do finału i prezentacji podczas konferencij TMT.Ventures'08 Warsaw odbywającej się już 27.lutego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aż 5 niezwykle pomysłowych i przedsiębiorczych ludzi będzie miało szansę przyspieszyć bieg wydarzeń i wejść na orbitę zainteresowania aniołów biznesu, inwestorów venture capital i seed capital.


PREZENTACJE FINALISTÓW 27 LUTEGO

Prezentacje podczas konferencji TMT.Ventures'08 Warsaw 27.lutego w Warszawie będą trwały po 7 minut, a każda zostanie od razu skomentowana i oceniona przez Jury. Oceniane będą nie tylko projekty, ale także pewność siebie, argumenty i postawa występujących przedsiębiorców.

Prezentacje powinny zawierać następujące punkty:

  • Streszczenie (executive summary / elevator speech) – jaki i czyj problem rozwiązuje produkt
  • Opis projektu – zespół, historia, technologia, produkt, etap rozwoju biznesu
  • Rynek – ograniczenia rynkowe (terytorialne, cenowe itd.), modele biznesu, rozmiar rynku, konkurencyjne projekty, partnerzy
  • Dlaczego wygramy? – czym projekt różni się od konkurencji, dlaczego klienci mieliby korzystać z naszych, produktów, dlaczego inwestorzy mieliby w niego inwestować

Zawarcie wszystkich tych elementów w 7 minutowej przemowie to prawdziwa sztuka i kolejny test, który pokaże czy mają oni cokolwiek do powiedzenia.


BRANŻE I SEGMENTY RYNKU

Konkurs jest otwarty dla istniejących (nawet w fazie działającego prototypu) technologii lub aplikacji.

Projekty mogą pochodzić z takich segmentów rynku TMT jak:

  • usługi i portale internetowe lub mobilne
  • aplikacje i technologie e-commerce
  • innowacje ze świata multimediów
  • integracja świata off-line z on-line np. geolokalizacja, nawigacja
  • innnowacje z nurtu Web 2.0
  • ciekawe i innowacyjne urządzenia elektroniczne


NAGRODA

Nagrodą będzie udział w procesie doskonalenia prezentacji projektu, liczne porady i uwagi, buzz wygenerowany przez konkurs wokół projektu w blogosferze i mediach, liczne kontakty z przedsiębiorcami oraz inwestorami z branży nowych technologii, tłumy fanów oraz satysfakcja trwająca aż do następnego rana, kiedy trzeba się będzie wziąć do pracy.

To możesz być ty!
Na zdjęciu: zadowolony zwycięzca konkursu "11minut" zorganizowanego przez New Europe Events w listopadzie 2007 r. w Bukareszcie.

12.02.2008. 22:42

nikoś 03.03.2008. 13:42

tak, gamedoubler: http://www.tmtevents.pl/7minut.html#
btw czy ma ktoś może zrzut z transmisji on-line?

mfab 03.03.2008. 16:09

wrzuce link do relacji wideo, tylko musze troche ja przetworzyc - w tym tygodniu chyba sie wyrobie :)

Napisz komentarz

:

:

:

Serwisy internetowe Web²

>biznes.net
Serwis dla pro-aktywnych profesjonalistów, centrum biznesowych znajomości, wydarzeń i aktualności.

>trendomierz.net
>trendomierz.pl
Społecznościowy agregator, który powiadamia o nowościach, wizualizuje trendy w mediach internetowych, blogach, informacyjnych serwisach wideo i świecie podcastów. Ponad 200.000 uu/m-c.

>Paseczek Finansowy
Czytnik wiadomości RSS w formie paseczka przewijanego u góry strony - dedykowany dla społeczności Newconnect w biznes.net. Opracowany przy współpracy Giełdy Papierów Wartościowych.

>wykop.net
>wykop.biz
>wykop.info
Społecznie moderowany ranking wiadomości technologicznych, biznesowych i 'headlines'.

Programy motywacyjne Web²

Programy partnerskie Web²

Usługi B2B