Pomysły innowacyjne

  • Monday, Aug 17, 2020

Świat przedsiębiorczości jest pełen słów, które są głęboko zakorzenione w umysłach założycieli, aby upewnić się, że nie przegapią autobusu. Słowa takie jak innowacja, finansowanie, sztuczna inteligencja, pozyskiwanie, wartość klienta w czasie. Innowacja to nie tylko słowo, ale niewątpliwie łączy wszystkie inne słowa. Jeśli spojrzymy na inwestycje dokonywane przez mądrych inwestorów na całym świecie, znajdziemy wspaniały model innowacji. Zbuduj coś, co nie istnieje lub podejmij działania i ulepsz to. Wyjątkowi założyciele znaleźli niesamowite rozwiązania dzięki sile innowacji i pracy zespołowej. Dziś wszyscy inwestorzy i założyciele nieustannie starają się wprowadzać innowacje w różnych branżach. Łatwo jest zaakceptować fakt, że przy odpowiedniej inwestycji innowacje każdej wielkości można przekształcić w wielomilionowe firmy, a te firmy pomagają teraz ludziom żyć komfortowo dzięki niezbędnym rozwiązaniom. Poza badaniami podstawowymi wielu początkujących przedsiębiorców szuka świetnego pomysłu, który przychodzi na myśl jako boskie objawienie. O ile wiemy, to się nigdy nie wydarzyło. Nowy pomysł prawie zawsze pojawia się przypadkowo, a realny pomysł jest zwykle najprostszy. Idea dostarczania nowych rozwiązań ułatwia życie docelowym klientom. Innowacja to nie tylko nowe technologie. Nie ogranicza się również do produktów lub usług.

Jak znaleźć innowacyjny pomysł?

Oprócz badań podstawowych i stosowanych w dużych laboratoriach, wielu przedsiębiorców w Polsce szuka wielkich pomysłów, które przychodzą na myśl jak rewelacja z nieba. O ile wiem, to się nigdy nie zdarzyło! Nowy pomysł prawie zawsze pojawia się przypadkowo, a realny pomysł jest zwykle najprostszy. Zwykle konieczne jest wypełnienie luk, które dana osoba zauważyła w usłudze eventowej lub w rozwiązaniu (produkcie lub usłudze) sformułowanym pod konkretne potrzeby. Gdzie indziej jest zapotrzebowanie. Poprzez taką samą strukturę jak dzieła klasyczne, aby poznać jak najwięcej osób, nawet jeśli czasem się to nie udaje, obserwuj nowatorskie pomysły, które przyciągnęły tysiące widzów. Te pomysły mogą przekształcić się w prawdziwy biznes. Oczywiście te pomysły odpowiadają kontekstowi ekonomicznemu, zrównoważonemu rozwojowi i odpowiednim potrzebom rozrywkowym. Ale uważaj na niektóre pomysły, jeśli te pomysły przedostaną się przez szał przeszłości, znikną, jak motocykle wodne, które wymagają dużo wody i drogiego sprzętu, co ostatecznie doprowadzi do upadku biznesu. Ponadto, w obecnym kontekście ochrony planety, pomysł ten pojawił się pod prąd. Tym samym hulajnogi wywołały w Polsce powszechne oburzenie jeżdżeniem na chodnikach powodujących wypadki.

Najpierw musisz przeprowadzić wszystkie niezbędne badania kosztów i rynku. Zaleca się, aby najpierw sprawdzić ten pomysł na małą skalę. Powinieneś również oprzeć cenę sprzedaży na kosztach produkcji i nie wahaj się pozwolić sobie na wygodną marżę, aby pozwolić sobie na ryzyko, ponieważ jest to nieuniknione. Wymagane są klasyczne badania rynku, takie jak segmentacja i ankieta, ale trudność polega na nowatorstwie oferowanych produktów lub usług. Jeśli prezentacja swojej koncepcji nie jest łatwa do zrozumienia, koncepcja może być niedojrzała. Jednak nie opieraj całego projektu na tych badaniach: generalnie podaż tworzy popyt. Na przykład: wprowadzenie nowego produktu szybszego, lżejszego, z większą liczbą funkcji lub ulepszeniem istniejącego produktu, ustanowienie nowego systemu produkcji lub dystrybucji lub utworzenie nowa strategia biznesowa.

Oprogramowanie jako usługa to dobry model pomysłów na innowacje! Rzecz jest jasna.

Większość tych inwestycji dotyczy start-upów produktowych, a nie firm usługowych. Głównym powodem jest innowacja. To dobry czas w historii ziemi. Widzimy tysiące założycieli i inwestorów łączących się, aby uczynić świat lepszym miejscem dzięki absolutnej innowacji. Niektórzy zawiedli, niektórzy wygrali! Ale ciekawość lepszych rzeczy lub budowania rzeczy niemożliwych nigdy nie zniknie na tej planecie. Jedyną dobrą rzeczą, jaką możemy zrobić jako ludzie, jest wspieranie innowacji poprzez zrozumienie koncepcji i wpływu na rozwiązanie niekończących się problemów ludzkiej cywilizacji. Rzeczywiście, zanim pojawił się pomysł: Oprogramowanie jako usługa, firmy chcące wyposażyć się w oprogramowanie musiały dokonać znacznych początkowych inwestycji w celu zakupu licencji. Następnie zapłać za konserwację i ponownie za aktualizacje oprogramowania. Udostępniając oprogramowanie na żądanie przez Internet, można instalować i uruchamiać aplikacje na własnym komputerze lub w centrum danych. W ten sposób eliminuje się koszt zakupu sprzętu, a także koszty dostawy i konserwacji, licencjonowania oprogramowania, instalacji i wsparcia, a wymagana początkowa inwestycja jest zmniejszona dzięki dostarczeniu wszystkich pakietów. zawarte w następującej formie: abonament. Dzięki tej elastyczności firmy mogą dokładniej i łatwiej organizować swoje budżety. Ponadto możesz anulować subskrypcję w dowolnym momencie, aby zaoszczędzić pieniądze. Kolejną zaletą jest duża skalowalność. W zależności od potrzeb użytkownicy mogą uzyskać dostęp do większej lub mniejszej liczby usług i funkcji na żądanie. Dlatego oprogramowanie jako usługa spełnia specyficzne potrzeby każdej firmy. Jest to model dystrybucji oprogramowania, w którym dostawcy zewnętrzni hostują aplikacje i dostarczają je klientom przez Internet. Jest to jedna z czterech głównych kategorii przetwarzania w chmurze, wraz z infrastrukturą jako usługą, platformą jako usługą i komputerem jako usługą. Model ten ma jednak pewne wady, m.in .: firma polega na usługodawcy, który jest właścicielem aplikacji i udostępnia dane firmy. Co się stanie, jeśli ustawisz ją jako domyślną? Złożył wniosek o upadłość? Czy jest spór?… Ponadto firmom trudno będzie zmienić dostawców i przekazać im dane, W przypadku aplikacji często używanych przez firmy i wielu użytkowników koszt takiego działania może być znacznie wyższy niż zakup aplikacji.

Jak działa oprogramowanie jako usługa (OJU)?

System polega na scentralizowanym udostępnianiu użytkownikom oprogramowania przez Internet. Każdy użytkownik zakłada konto i płaci miesięcznie lub corocznie koszty korzystania z usług. Dlatego aplikacje nie działają już na Twoim komputerze, ale są używane online. Dostarczanie, konserwacja i aktualizacja oprogramowania są wówczas obowiązkiem usługodawcy. Jednak użytkownicy muszą zarządzać wykorzystaniem oprogramowania za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Zwykle jest to możliwe w przypadku dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Wszystko, co musisz zrobić, to podać się na stronie głównej narzędzia online. W związku z tym dostawcy OJU udostępniają zarówno serwery, jak i oprogramowanie. Wielu użytkowników może wtedy łączyć się z aplikacjami przez Internet, na wszelkiego rodzaju urządzeniach iz dowolnego miejsca. Główne oprogramowanie OJU obejmuje aplikacje do zarządzania projektami, systemy zarządzania treścią, programy do zarządzania finansami, zarządzania sprzedażą, eCommerce, zarządzanie relacjami z klientami, zarządzanie dokumentacją i zarządzanie zasobami ludzkimi. W przeszłości firmy często musiały instalować wiele programów, zarządzać powiązanymi licencjami i płacić za nie, a ten model oferuje teraz bardziej przyjazny dla użytkownika i łatwiejszy w zarządzaniu rodzaj użytkowania. Dostawcy oprogramowania wiedzą, że klienci obawiają się bezpieczeństwa w chmurze i ciężko pracują, aby udowodnić bezpieczeństwo danych na swoich serwerach. Wielu dostawców korzysta z wysoce bezpiecznych usług chmury publicznej do wdrażania i przechowywania swoich wystąpień oprogramowania i danych. W przypadku większości firm dane są narażone na większe ryzyko wewnętrzne, gdzie przeznacza się mniej pieniędzy na bezpieczeństwo IT i gdzie pracownicy lub inne osoby mogą przypadkowo ujawnić dane lub wprowadzić luki w zabezpieczeniach. Debata na temat bezpieczeństwa chmury w tym systemie trwa, ale jest to jeden z ostatnich segmentów oprogramowania, w którym występują poważne awarie zabezpieczeń. Według niedawnej ankiety Software Advice słabe hasła są powszechne w miejscu pracy i powodują więcej problemów z bezpieczeństwem niż hakerzy. Prawdę mówiąc, bezpieczeństwo danych jest niezależne od tego, czy serwer znajduje się tuż obok Ciebie, czy w innym mieście. Sprzedawcy tego oprogramowania są w stanie zainwestować znacznie więcej w bezpieczeństwo, kopie zapasowe i konserwację niż jakakolwiek mała lub średnia firma.

Marzysz o znalezieniu innowacyjnego pomysłu! Nie wahaj się przeszukać tego rozległego obszaru, aby znaleźć idealny!